وبلاگ

* همه داده ها پیش روی شماست؛ با تغییراتی که در تجربه کاربری گزارشات رویدادهای سفارشی داده شده، امکان مشاهده تمامی مقادیر هر رویداد و تحلیل دقیق تر آنها فراهم شده است. امکان export از جدول دیتا به شما این امکان را میدهد تا داده های خود را به هر نحوی که میخواهید مشاهده و تحلیل نمایید.

* روند درآمد دورن برنامه ای؛ در اکثر مواقع مهمترین شاخص قابل اندازه گیری برای موفقیت اپلیکیشن میزان درآمد حاصل از پرداخت های درون برنامه ای می باشد. گزارشات جدید در صفحه "پرداخت ها و درآمدها" روند مجموع درآمد، سرانه درآمد از هر کاربر (ARPU) و سرانه درآمد از هر کاربر پرداخت کننده (ARPPU) را نمایش میدهد.

متدولوژی ‏های گوناگونی برای جمع ‏آوری داده‏ های بازی و رفتار بازی ‏بازها وجود دارد، مواردی نظیر توزیع پرسشنامه، مشاهده، استفاده از گروه تست و موارد مشابه، اما هیچ یک از این روشها کمکی به جمع‏ آوری اتوماتیک داده از راه دور و بدون دخالت بازی ‏باز، نمی‏کند. همانطور که در مقاله چطور سرویس آنالیتیکس به بازی سازان کمک میکند؟ تشریح شد، یکی از روش‏های مناسب برای جمع ‏آوری اطلاعات بازی به منظور بهره ‏برداری در آنالیتیکس، استفاده از تله متری است.

در بازی های free 2 paly  بیشتر توجه توسعه دهندگان به نرخ ماندگاری بازی بازها در روز اول و کسری از آنهاست که یک روز پس از نصب به اپلیکیشن برگشته اند. آمارها برای تعیین بهترین نرخ ماندگاری در روز اول براساس آنالیتیکس بر روی بازی های مختلفی که صورت می گیرد متفاوت است ولی به طور متوسط این نرخ را می توان حدود 50 درصد تخمین زد که اکثر بازی ها موفق می شوند فقط 20 تا 30 درصد این ماندگاری را در روز اول تجربه کنند. این بدان معناست که در خوشبینانه ترین حالت توسعه دهندگان می توانند امیدوار باشند که نیمی از افرادی که بازی را دانلود کردند در روز اول مجدد به اپلیکیشن مراجعه کنند.

در بازار امروز توسعه یک بازی سودآور ، کاری پرچالش است. سالیانه هزاران عنوان بازی توسط پلتفرم های سخت افزاری و کانال های توزیع منتشر می شود که برای جلب نظر کاربران با یکدیگر در رقابت هستند و از این رو فضای صنعت بازیسازی به شدت رقابتی است. در چنین شرایطی برای توسعه اثربخش بازی، مجموعه ای از ابزارها و تکنیک ها درحوزه های مدیریتی و فنی در این صنعت به وجود آمده و یا از بخشهای دیگر IT به صنعت بازیسازی افزوده شده است. یکی از این ابزارها «آنالیتیکس» است که در سال های اخیر تاثیر بسزایی بر صنعت بازیسازی و همچنین پژوهش های بازی محور داشته است.

صفحه1 از6

با عضویت در خبرنامه دیتابین، هیچ خبر و رویداد جدیدی را از دست نمیدهید

کلیه حقوق برای شرکت داده نشان پارسیان محفوظ است.