وبلاگ

blog

انتشار SDK جدید موبایل آنالیتیکس دیتابین برای پلتفرم اندروید استودیو

از اواسط تابستان سال جاری، اولین سرویس آنالیتیکس موبایل دیتابین برای بازی های ساخته شده با یونیتی پکیج ارائه گردید. با استفاده از SDK دیتابین در یونیتی، بازی سازها به کلیه رویدادهای مرتبط با تعامل کاربر با برنامه دسترسی داشته از ویژگی های مخاطبین شامل موقعیت جغرافیایی، برند و مدل دستگاه و ... مطلع می شوند و همچنین امکان تعریف رویدادهای سفارشی خاص صنعت بازی نظیر شروع و پایان مرحله و ... را در اختیار دارند.

در هفته گذشته، دیتابین با ارائه SDK اندروید استودیو امکان بهره برداری از طیف گسترده تری از توسعه دهندگان، ناشران و بازارایابان را از سرویس موبایل آنالیتیکس خود فراهم کرده است. به طوریکه با پیاده سازی SDK دیتابین در برنامه هایی که در پلتفرم اندروید استودیو توسع یافته اند، کاربران به امکانات زیر دسترسی خواهند داشت:

1- مشاهده روند رشد کاربران

2-مشاهده سطح درگیری کاربران با برنامه از طریق بررسی شاخصهایی نظیر سرانه حضور کاربران در برنامه، سرانه تعداد نشست های روزانه کاربران و ...

3-مشاهده شاخصهای ماندگاری کاربران به منظور بررسی تاثیر بکارگیری استراتژی های بهبود در تمایل کاربران به استفاده از برنامه در بلندمدت

• کلیه گزارشات فوق به تفکیک کاربران کم فعالیت، میان فعالیت و پرفعالیت ارائه می شود.

4-شاخصهای درآمدی نظیر درآمد سرانه کاربر، درآمد به تفکیک استان و ...

5-ویژگی های مخاطبین شامل موقعیت جغرافیایی به تفکیک استان، ورژن اندروید، مدل دستگاه و نرخ پذیرش نسخه جدید توسط مخاطبین

6-رویدادهای سفارشی که توسعه دهندگان وناشران را قادر می سازد به تناسب استراتژی تحلیل داده، فراوانی بکارگیری رویدادهای مورد نظر خود توسط کاربران را بسنجند. از این قابلیت می توان برای سنجش اثربخشی UX، بررسی محبوبیت یاعدم محبوبیت ویژگی های مختلف و مقاصد مشابه بهره برداری کرد.

برای مشاهده مستندات پیاده سازی SDK اندروید اینجا کلیک کنید.

با عضویت در خبرنامه دیتابین، هیچ خبر و رویداد جدیدی را از دست نمیدهید

کلیه حقوق برای شرکت داده نشان پارسیان محفوظ است.