وبلاگ

blog

حضور دیتابین در نخستین کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال

دوم و سوم آذر ماه 96 دانشگاه علم و صنعت میزبان اولین کنفرانس بازی های دیجیتال بود. این کنفرانس به همت مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) برگزار شد که دو رویداد نوآورانه در زیرمجموعه این کنفرانس برگزار گردید.

اولین رویداد داوری جشنواره بازی های جدی نام داشت که به منظور توسعه بازی به عنوان یک راهکار اثربخش آموزشی، درمانی، تبلیغاتی و .... برگزار شد. دومین رویداد هم اختصاص فضایی به میزهای تکنولوژی جهت ارائه دستاوردها و خدمات شرکت های پیش رو و نوآور بود. میزهای تکنولوژی در واقع بخشی از DGRC2017 بود که مخاطبین می توانستند از طریق آنها، با جدیدترین فناوری های در درسترس کشور برای توسعه بازی های دیجیتال آشنا شوند. با توجه به اهمیت و نقش تحلیل داده در پیشبرد صنعت بازی، یکی از میزهای تکنولوژی از طرف دبیرخانه کنفرانس در اختیار دیتابین قرار گرفت. این موضوع فرصت مناسبی برای ما فراهم کرد تا با دغدغه های جامعه دانشگاهی که به نوعی بسترسازی رشد صنعت بازی را انجام می دهند، بیشتر آشنا شویم.

نکته جالب این که سوال مشترک مخاطبین از ما در دو جمله خلاصه می شد:

« تمایز شما با گوگل آنالیتیکس چیست؟»

«چه چیزی باعث می شود، مخاطبین تمایل داشته باشند از این سرویس استفاده کنند؟»

با توجه به اینکه پیش از این هم با این سوالات پرتکرار مواجه شده بودیم، سعی کردیم در قالب این مقاله اطلاعات مناسبی دراین خصوص ارائه کنیم.

اولین تمایز دیتابین با سرویس های آنالیتیکس بین المللی ارائه گزارشات بومی به توسعه دهندگان است. گزارشاتی که با توجه به اکوسیستم خاص ایران معنادار هستند و سایر سرویس دهندگان این حوزه در مورد آنها سکوت می کنند. این موارد در سه بخش اصلی قابل دسته بندی هستند:

1- موقعیت جغرافیایی کاربران اپلیکیشن در سطح استان محل اقامت

2- درآمدها به تفکیک درآمدهای تبلیغاتی و درآمدهای حاصل از فروش درون برنامه ای

3- درآمد و نصب به تفکیک مارکت ها (کافه بازار، ایران اپس، مایکت و ....)

دومین تمایز دیتابین با سرویس های مشابه نیز امکان ارائه خدمات مبتنی بر داده کاوی است. این خدمات که به زودی به سرویسهای دیتابین افزوده می شوند، در قالب نمودار خوشه بندی کاربران ارائه خواهند شد. در حال حاضر خدمات مشابه توسط سرویس های مشابه به صورت پولی عرضه می شوند که به دلیل شرایط خاص کاربران ایرانی، امکان پرداخت هزینه و استفاده از نتایج تحلیل داده به سادگی امکان پذیر نمی باشد.

با عضویت در خبرنامه دیتابین، هیچ خبر و رویداد جدیدی را از دست نمیدهید

کلیه حقوق برای شرکت داده نشان پارسیان محفوظ است.