وبلاگ

blog

چگونه با تحلیل مخاطبین درآمد خود را افزایش دهید

با اضافه شدن صفحه مخاطبین به گزارشات دیتابین از این پس تیم های بازاریابی می توانند بادقت بیشتری کمپین های خود را طراحی نمایند. در این گزارش اطلاعات زیر در اختیار کاربران دیتابین قرار خواهد گرفت:

1- نقشه جغرافیایی بر مبنای نصب به تفکیک استان

آنچه این گزارش را متمایز می کند اطلاعات تکمیلی ذیل نقشه کشور ایران است. این اطلاعات تعداد نصب، تعداد خرید و سرانه زمان حضور کاربر در برنامه را به تفکیک هر استان نمایش می دهد. از آنجاییکه امکان مرتب سازی گزارش بر مبنای هریک از شاخصهای فوق وجود دارد، کاربران دیتابین به راحتی می توانند تشخیص دهند مخاطبین هریک از کمپین ها در کدام استان هستند و به عبارت دیگر تمرکز تبلیغات خود را بر موقعیت جغرافیایی مخاطبین قرار دهند. این جدول به خوبی این موضوع را نمایش می دهد. به عنوان مثال وقتی بیشترین تعداد نصب از استان تهران است اما بیشترین سرانه حضور کاربر در برنامه به استان زنجان تعلق دارد، بیانگر این است که نصب در زنجان می تواند با کیفیت تر تلقی شود.

2- نمودارهای فراوانی درخصوص دستگاه های مورد استفاده کاربران

نمودار دایره ای در خصوص «ورژن اندروید» و همچنین جداول فراوانی «رزولوشن صفحه نمایش» و «برند و مدل گوشی» می توانند در طراحی تست های کنترل کیفیت نقش موثری ایفا نمایند.

3- نمودار «نصب به تفکیک مارکت»

در این نمودار توسعه دهندگان و تیم بازاریابی می توانند درآمد و تعداد نصب خود را در مارکت های گوناگون (نظیر کافه بازار، مایکت و ...) با یکدیگر مقایسه نمایند و در خصوص کیفیت نصب در هر مارکت اطلاعات کاملی کسب نمایند.

4- گزارش نسخه ها

یکی از موضوعات مهم پس از انتشار اپلیکیشن، پذیرش نسخه های جدید توسط کاربران است. به عبارت دیگر در حالت ایده آل، عمده کاربران باید نرم افزار را بروزرسانی نمایند تا اهداف توسعه دهنده برآورده شود.

در نمودار گزارش نسخه ها در دیتابین امکان مشاهده اینکه کاربران از کدام نسخه های نرم افزار استفاده می کنند فراهم شده است. همچنین توسعه دهندگان و تیم بازاریابی می توانند شاخصهای زیر را روی نسخه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنند:

درصد کاربران فعال، متوسط کاربران فعال روزانه، متوسط جمع زمان حضور کاربران در یک روز و متوسط زمان حضور یک کاربر در یک روز

با عضویت در خبرنامه دیتابین، هیچ خبر و رویداد جدیدی را از دست نمیدهید

کلیه حقوق برای شرکت داده نشان پارسیان محفوظ است.