وبلاگ

با تحلیل مسیر کاربر، تعداد کاربران درآمدزا را افزایش دهید

ردیابی رویدادهای مرتبط با افزایش نرخ خرید کاربران، گامی مهم برای درک اقدامات مورد نیاز جهت بهبود اپلیکیشن است. برای افزایش نرخ خرید کاربران، باید اقدامات خاصی را هدفگذاری کنید و سپس ارزیابی نمایید که آیا کاربران این اقدامات را انجام می دهند یا خیر. این اقدامات مطلوب شامل نصب، استفاده، خرید درون برنامه ای، کلیک روی تبلیغات و .... می باشد.

یکی از روش های موثر برای سنجش نرخ خرید ایجاد "قیف تبدیل" است. در این قیف مراحلی که کاربر باید انجام دهد تا از نقطه الف به نقطه ب برسد مشخص می گردد. انتظار دارید کاربران چه اقدامی انجام دهد؟ از چه صفحاتی بازدید کنند؟ روی چه چیزی tap یا swipe کنند؟ آیا نقشه مسیری که مطلوب شماست طی می کنند؟

عبارت Conversion Funnel یا قیف تبدیل ، مسیری است که یک فرد طی می کند تا از یک کاربر به یک "کاربر درآمدزا" تبدیل شود.

ببینید کاربران از کجا وارد قیف می شوند؟

در مورد اپلیکیشن شناسایی ترافیک ورودی کار ساده ای نیست، اما با ارائه کدهای تخفیف معرفی به دوستان، امکان دانلود مستقیم (بدون ارجاع به اپ استورها) در کمپین های شبکه های اجتماعی و استفاده از install trackerها در کمپینهای اجرا شده توسط شبکه های تبلیغاتی می تواند اطلاعات زیادی در خصوص کانالاهای شناسایی برنامه در اختیار شما قرار دهد.

گام های قبلی؟

کاربران قبل از این که تبدیل به کاربران درآمدزا شوند چه می کنند؟ مثلا برای خرید درون برنامه ای در بازی ها، بررسی این که کاربر چند مرحله را کامل کرده اهمیت دارد. کاربران نچه زمانی خرید می کنند؟ قبل از خرید یک قابلیت مشخص در بازی، یا یکی از آیتم های برنامه چه مسیری طی کرده اند؟

مسئله را ریشه یابی کنید.

بررسی کنید در کدام مرحله قیف تبدیل بیشترین کاهش را تجربه می کنید؟ بلافاصله بعد از نصب و یا دقیقا قبل از خرید؟ با شناسایی نقاط کاهش کاربران در قیف تبدیل مطلوب، می توانید اقدامات مناسب جهت بهبود را صورت دهید. مثلا در صورتیکه بلافاصله پس از نصب با کاهش نرخ ماندگاری روبرو شدید، طراحی برنامه نیاز به تغییر دارد اما اگر کاربر با برنامه درگیر شده و خرید نمی کند شاید از طریق ارائه پیشنهادات (Offer) متناسب با مشخصات دموگرافیکی کاربر (جنیست، سن، موقعیت مکانی و ...) نرخ خرید را افزایش دهید. یا با تغییر UX اپلیکیشن، دکمه خرید را در معرض استفاده کاربر قرار دهید.

با عضویت در خبرنامه دیتابین، هیچ خبر و رویداد جدیدی را از دست نمیدهید

کلیه حقوق برای شرکت داده نشان پارسیان محفوظ است.